تجهیزات حفاظتی و سهولتیتسلیحات انفرادی

شیارکاری لوله سلاح

شیارکاری لوله اسلحه یکی از بحث برانگیزترین شخصی سازی های قابل انجام بر روی اسلحه است که معمولا مورد پسند تکتیراندازان و شکارچیان واقع میشود.شیارکاری معمولا برای تاثیرگذاری روی دقت و روند تغییر دمای لوله انجام در سه حالت استاندارد پیچی ،سر راست و نقطه چین یا اشکال دلخواه انجام میگیرد.

شیارکاری به سبک پیچی

شیارکاری باید روی لوله هایی با ضخامت بالاتر انجام شود زیراکه در لوله هایی با ضخامت معمولی شیارکاری باعث گرم شدن سریع در و انحراف شدید در لوله ،از بین رفتن دقت سلاح و افزایش احتمال انفجار لوله میشود.

افزایش سرعت خنک شدن لوله بخاطر بالارفتن سطح تماس لوله با هوا بعد از شیارکاری صورت میگیرد که این عمل با کم کردن میزان فلز استفاده شده در لوله باعث افزایش سرعت گرم شدن نیز میشود.به همین دلیل در barrel fluting از لوله هایی با ضخامت بالاتر استفاده میشود.

سلاح هجومی Lwrci مدل spr که بصورت پیشفرض با لوله شیارکاری شده ارائه میشود.

شیارکاری در واقع با سفت تر کردن لوله دقت اسلحه را افزایش میدهد اما اگر از لوله ای با ضخامت کم استفاده شود هنگام ماشین کاری لوله دچار انحراف شده و شلیک در درازمدت این انحراف را تشدید میکند.لوله های ضخیم به نسبت لوله هایی با ضخامت استاندارد دقت بیشتری را فراهم میکنند همچنین شیارکاری روی لوله های ضخیم چنین مشکلاتی را پدیدار نمیسازد به همین دلیل معمولا شیارکاری برای بر روی لوله های ضخیم صورت میگیرد.

معمولا شیارکاری لوله  70 درصد لوله را در میگیرد بطور مثال اگر لوله 24 اینچی را متصور شوید از 5 اینچ ابتدای لوله تا 1.5 اینچ مانده به شعله پوش شیارکاری صورت میگیرد.

همچنین بالارفتن دقت با لوله های شیارکاری شده تا حد زیادی به ارگونومی اسلحه و مواد استفاده شده در لوله و مابقی قسمت ها ارتباط دارد بطوری که اگر تقسیم وزن اصولی سلاح از بین برود حتی با وجود لوله ضخیم دقت اسلحه به شدت کاهش خواهد یافت.

گاها شیارکاری صرفا جهت افزایش زیبایی سلاح با عمق کم و به همراه زاج کاری ها و رنگ آمیزی های خاص صورت میگیرد و این نوع شیارکاری تاثیرخاصی بر روی عملکرد سلاح ندارد

سمت راست شیارکاری به شیوه نقطه چین(stagger)و سمت چپ به شیوه سر راست(straight)
نوع دیگری از سبک stagger

 

نوع دیگری از ترکیب دو سبک نقطه چین(stragger) و مارپیچی(sprial)
شیارکاری با طرح مار (snake flute)

با ما در اینستاگرام همراه باشید

نمایش بیشتر

محمدامینوف

راست گوی و راست تیر انداز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا