تسلیحات انفرادیتکسترون سیستمزمهمات

مهمات محفظه تلسکوپی

مهمات محفظه تلسکوپی یا به اختصار CT برای اولین بار در برنامه سبک سازی تجهیزات انفرادی ارتش ایالات متحده توسط شرکت تکسترون سیستمز و با همکاری LMT برای مهمات 6.5 میلیمتری گرندل به دلیل کیفیت بالاتر نسبت به سایر رقیبان توسعه یافتند هرچند که این برنامه تا به امروز معلق مانده است اما تکسترون سیستز قصد دارد در برنامه نسل آینده تسلیحات جوخه پیاده نظام با استفاده از این مهمات و تسلیحات مربوطه شرکت کند.

مهمات تلسکوپی نسبت به نمونه های معمولی گلوله هایی با همان کارتریج و مقدار باروت یکسان و حتی گاها بیشتر بین 35 الی 40 درصد وزن کمتری دارند که این امر با استفاده از مواد پلیمری تحقق یافته است.

مهمات استاندارد 7.62×51 ناتو در کنار مهمات 7.62 ناتو 6.5 گرندل و 5.56 ناتو محفظه تلسکوپی

در بحث ابعاد گلوله های محفظه تلسکوپی بین 20 الی 30 درصد بسته به مهمات طول کمتری دارند اما قطر مهمات بخاطر استفاده از مواد پلیمری در پوسته کمی افزایش داشته که تکسترون سیستمز را مجبور به استفاده از خشاب 20 تیری بجای 30 تیری برای سلاح هجومی خود در برنامه NGSW کرده است که به خودی خود نقطه ضعف بزرگیست.

استفاده از مواد پلیمری در این مهمات سبب شده است که اسلحه دیرتر و کمتر گرم شود(مواد فلزی مورد استفاده در پوکه مهمات معمولی  باعث انتقال گرما میشود اما مواد پلیمری به عنوان عایق گرما عمل میکنند)و توان اجرای آتش مداوم بهتری داشته باشد.

مهمات 5.56 میلیمتری محفظه تلسکوپی در کنار خشاب پر مهمات 5.56×45 ناتو

بالستیک مهمات در مهمات استاندارد و محفظه تلسکوپی تفاوت چندانی ندارند اما تکسترون سیستمز ادعا میکند که مهمات 6.8 میلیمتری تلسکوپی  بالستیک بهتری دارند که این موضوع نیاز به بررسی تخصصی طی زمان دارد که با توجه به نو پا بودن این برنامه هنوز امکان پذیر نیست. اما نوع قرارگیری مرمی و باروت درون محفظه باعث ایجاد ثبات و کنترل پذیری بیشتر هنگام شلیک میشود.

نحوه چینش مرمی و باروت درون پوسته مهمات محفظه تلسکوپی

تکسترون سیستمز در برنامه توسعه مهمات 6.8 میلیمتری CT با کمپانی وینچستر و LMT همکاری میکند که اگر این سه شرکت موفق شوند راه چاره ای برای قطر مهمات محفظه تلسکوپی و گنجایش خشاب این مهمات ارائه کند میتواند برتری خاصی در اجرای آتش به سربازان نسل آینده ایالات متحده در مقایسه با نسل کنونی بدهد(نواقص تسلیحاتی همچون M4 وM16 را با نواخت تیر پایین اسلحه های سری SCAR مورد استفاده در نیروی زمینی ایالات متحده را مورد بررسی قرار دهید)

سلاح هجومی 6.8 میلیمتری تکسترون سیستمز با خشاب 20 تیری

با ما در اینستاگرام همراه باشید

 

نمایش بیشتر

محمدامینوف

راست گوی و راست تیر انداز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا