اسرائیلپهپاد هاهواگرد ها و نیروهای هوایی

ریزپهپاد ninox 40

شرکت اسرائیلی spear دست به توسعه خانواده پهپاد های ninox زده است که بطور ویژه برای همراهی نیروهای پیاده در میدان نبرد طراحی شده است. این سیستم پهپادی از سه پرنده ninox-103 برای پرتاب از لانچر های ویژه ninox-66 برای پرتاب از روی خودرو ها و ninox-40 برای استفاده نفرات پیاده میباشد که عدد پس از حرف نایناکس بیانگر قطر پهپاد است. تفاوت اصلی پهپاد های نایناکس با یک دیگر در سنسور دوربین، مداومت پروازی،وزن و اندازه است

نایناکس-40 بر اساس  اصول ISTAR ( جاسوسی، نظارت، شناسایی و کشف و تعقیب هدف) توسعه یافته است و توانایی این را دارد که بدون نیاز به هدایت اپراتور و با اکتفا به هوش مصنوعی در محدوده و یا مسیر های مشخص اقدام به انجام عملیات کند.

بررسی مسیر تعیین شده توسط پهپاد ninox-40

این پهپاد دارای یک برنامه پردازش تصویر فوقالعاده پیشرفته است که میتواند انواع تسلیحات از قبیل پرتابگر های راکت،خمپاره انداز ها و حتی تسلیحات انفرادی(از فاصله زیر 60 متر) وسایل نقلیه و نفرات کند که از کمین خوردن نیروها میتواند بطور موثر جلوگیری کند و همچنین پیشروی آنهارا در هنگام حمله بسیار آسان سازد.

شناسایی اسلحه انفرادی توسط پهپاد ninox-40

همچنین پهپاد ninox-40 دارای سیستم تشخیص دوست از دشمن است و میتواند سربازان و ادوات دشمن را از نیروهای خودی تفکیک کند و از تلفات ناخواسته جلوگیری کند

تشخیص سربازان اسرائیلی به عنوان نیروی خودی توسط پهپاد ninox-40 شرکت SPEAR

نایناکس 40 دارای وزن 250 گرم در نسخه استاندارد میباشد و به آسانی در تعداد بالا توسط سربازان حمل میشود. این پرنده را میتوان از نارنجک انداز های gl-40 مورد استفاده ارتش اسرائیل یا کپسول حمل خود پهپاد حتی در حال دویدن و حرکت سریع پرتاب کرد و از آن به مدت 30 دقیقه استفاده کرد.ninox 40 قادر است با سرعتی بیش از 50 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

سیستم کنترل این پهپاد برای حرکت و مانور های دستی توسط کنترلر های مشابه آنچه در بازی های رایانه ای استفاده میشود صورت میگیرد و میتوان آنرا به تبلت ها و رایانه های نظامی متصل کرد.به علاوه ninox-40 میتواند با دیوایس های جمع آوری داده، ایستگاه های فرماندهی و پایگاه های داده ارتباط برقرار کند و عملکردی شبکه محور دارد.

کنترلر های بی سیم انجام مانور و هدایت دستی مخصوص پهپادهای ninox

این پرتابه توانایی انجام عملیات درتمام شرایط آب و هوایی و شرایط ویژه میدان نبرد را داراست اما تاکنون شرکت سازنده از عملکرد پهپاد در محیط آلوده به جنگ الکترونیک اطلاعاتی اعلام نکرده است. همچنین شرکت spear  درحال توسعه قابلیت انتحاری برای این پهپاد است تا به سربازان قابلیت رزمی بیشتری اهدا کند.

ni

شرکت هوافضای هندی پاراس قراردادی را با این شرکت اسرائیلی جهت انتقال فناوری سیستم نایناکس و تولید در خاک هند به  امضا رسانیده است

نمایش بیشتر

محمدامینوف

راست گوی و راست تیر انداز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا