خهپاد هانیروی زمینی

ربات موسوم به تایپ ایکس یا خهپاد (UGV) ساخت کشور استونی

شرکت Milrem Robotics که شرکتی پیشرو در تولید محصولات رباتیک و سیستم های خودران در اروپاست، محصولی را ارائه داده که یک ربات رزمی هدایت پذیر از دور مختصرا خهپاد به نام Type X RCV است.
تایپ ایکس یک خودروی رباتیک کلاس متوسط پشتیبانی از واحدهای مکانیزه است. این باعث شده که type-x به یک همکار هوشمند برای تانک های اصلی میدان نبرد و همچنین وسایل نقلیه پیاده نظام تبدیل گردد که میتواند خطرناک ترین ماموریت ها را با حداقل خطر برای نیروهای خودی انجام دهد.
تایپ ایکس به عملکردهای هوشمندی از قبیل follow-me ،پیمایش waypoint ،و تشخیص موانع با هوش مصنوعی که بخشی از الگوریتم ها است ،مجهز است.همچنین توسعه دهندگان نرم افزاری Milrem Robotics رویکردی کاملاً جدید و ابتکاری را در پیش گرفته اند تا امکان کنترل از راه دور با سرعت بالاتر را فراهم کنند.
بنابراین با یک پیشرانه برقی دیزلی-هیبریدی به این خهپاد 12 تنی اجازه می دهد تا در بزرگراه تا 80 کیلومتر در ساعت ، و در خارج از جاده تا 50 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد.
از مزیت های این نوع موتور این است که باعث کاهش صدا و کمک به استتار می شود.
همچنین ، عدم وجود پیش آمدگی و فاصله 50 سانتی متری از زمین ، به تایپ ایکس توانایی عبور از سطح زمین های ناهموار را می‌دهد.
زره تایپ ایکس به آن این اجازه را میدهد تا در برابر گلوله های ضد زره با کالیبر 14.5×114 در فاصله 200 متری و قطعات گلوله های 155 میلیمتری که در فاصله 30 متری منفجر می شوند، مقاومت کند.
اما حفاظت در برابر مین بسیار پایین‌تر است،قسمت پایین فقط می تواند در برابر انفجار مین ها و نارنجک های ضد نفر مقاومت کند.

از ویژگی های که Milrem Robotics درباره این خهپاد گفته است:
هیبرید دیزل – درایو الکتریکی
قابلیت چند مأموریتی
طراحی مدولار منحصر به فرد
قوی و قابل اعتماد
صدای بسیار کم(حتی صفر طبق ادعای سازنده)
نسخه مسلح شده تایپ ایکس میتواند بنا به درخواست مشتری با توپ های اتوماتیک 25 میلیمتری M242 Bushmaster تا 50 میلیمتری مجهز شود.
همچنین توانایی نصب سلاح های اضافی همچون کواکسیکال،سیستم های ضدتانک و پرتاب نارنجک دارد.
تایپ ایکس مجهز به یک دستگاه مشاهده پانوراما است که نمای 360 درجه ای را به اپراتور می دهد،صرف نظر از موقعیت برجک.
اسلحه اصلی یک تصویر ترکیبی از شبانه روز را با یک تصویربرداری حرارتی ارائه میدهد، پس از هدف گیری ، و ایجاد اصلاحات در رایانه بالستیک ، ماژول خودکار سلاح را هدایت می کند و هدف را مورد آتش قرار میدهد.
چنین زرادخانه ای به شما امکان می دهد با اطمینان بیشتر با انواع مختلفی از خودروهای زره پوش سبک برخورد کنید.

مشخصات:

 • ابعاد: سانتیمتر 600x 290 x 220
 • وزن: 12000 کیلوگرم
 • حداکثر سرعت در جاده: 80 کیلومتر در ساعت
 • حداکثر سرعت در زمین غیرجاده‌ای: 50 کیلومتر در ساعت
 • سرعت برعکس: 50 کیلومتر در ساعت
 • سلاح اولیه: تا کالیبر 50 میلیمتر اتوماتیک
 • سلاح ثانویه: 7،62 میلیمتر

  با ما در اینستاگرام همراه باشید

   

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا