تسلیحات انفرادیتکتیرانداز ها

تفنگ نیمه اتوماتیک saint edge atc اسلحه ای با دقت تکتیرانداز ها

اخیرا شرکت اسپرینگفیلد آرموری از جدیدترین تفنگ نیمه اتوماتیک خود در کالیبر 223. wylde رونمایی کرده است.این اسلحه یک تفنگ DMR اما با دقت تیراندازی یک سلاح تکتیرانداز است.

این اسلحه به لطف طراحی شاسی خود از شناوری کامل لوله برخوردار است و در هنگام تیراندازی با نواخت آتش بالا که لوله اسلحه داغ میشود و یا در مرور زمان به هیچ وجه دقت خود را از دست نمیدهد.در طراحی بدنه این اسلحه گیرنده پایینی و محافظ دستی که به دور لوله پیچیده شده است کوچک ترین تماسی با لوله و یا اتصالات مربوطه ندارد و از یک ساختار یکپارچه بهره میجوید.این سلاح در قسمت فوقانی بصورت تمام ریل و در قسمت زیرین حدود 40 درصد فضای قابل استفاده محافظ دست به ریل های پیکاتینی تجهیز شده است.انتهای محافظ دست این اسلحه با هاشر های برجسته تزئین شده است که فقط در صورت استفاده از مواد پلیمری با مقاومت بالا از خوردگی در امان خواهند بود.

saint edge atc elite

اسلحه SE-ATC بخاطر اینکه برای شلیک های دقیق ساخته شده است از آلات متحرکه اسلحه m16 با استاندارد محفظه wylde بهره میجوید.تسلیحات با کالیبر 5.56 ناتو و 223. رمینگتون میتوانند مهمات یکدیگر را استفاده کنند اما در فواصل بالای 250 متر اینکار باعث ضعف در دقت میشود اما تسلیحاتی که از اصطلاحا محفظه 223. wylde استفاده میکنند میتوانند از هردو این مهمات بدون از دست دادن دقت استفاده کند

.لوله این سلاح دارای طول 457 میلیمتریست(18 اینچ) که در کنار شناور بودن کامل و نرخ چرخش گلوله 1 دور در هر 178 میلیمتر بتوان گلوله هایی با جرم بین 55-95 گرین را با دقت فوقالعاده ای شلیک کرد.به علاوه شرکت اسپرینگفیلد با استفاده از پوشش نیتریدی ملونیت درون لوله با ضخامت 1.036 میلیمتر بهره میجوید که با مقاومت در برابر اصطکاک و خوردگی عمر لوله بالا میبرد.همچنین تفنگ SE-ATC از یک ترمز دهانه مدل sa بهره میبرد.این ترمز دهانه با داشتن خروجی های بزرگ و برجستی عملا پس زنی آزار دهنده مهمات 223. رمینگتون را حذف میکند.

saint edge atc elite

نکته ای که این سلاح را متمایز میکند گارانتی بسیار بحث برانگیز این اسلحه است.شرکت اسپرینگفیلد اعلام کرده است این اسلحه دارای یک گارانتی sub moa  میباشد به این معنی که اگر یک تیرانداز با مهارت کافی در محیط مناسب و مهمات بدون ایراد شلیک کند میتواند تیراندازی با استاندارد 3 تیر در یک moa را تجربه کند.این استاندارد همان استاندارد دقتیست که برای تکتیرانداز های دقیق مورد استفاده قرار میگیرد.

SE-ATC در دو نسخه استاندارد و ELITE عرضه میشود.تفاوت نسخه ELITE در این است که درش از رنگ قهوه ای گرگی سراکوت به همراه قنداق و ماشه متفاوت استفاده شده است.این نسخه از ماشه دوزمانه mbt-2s sbt بهره مند که است مخصوص تیراندازی های دقیق در مسابقات تیراندازی طراحی شده است. قنداق مدل b5 که در این سلاح گنجانده شده است دارای تکیه گاه گونه و طول قنداق قابل تنظیم است که موجبات راحتی تیرانداز را فراهم میکند.

saint edge atc

تفنگ SE-ATC مانند دیگر تسلیحات انفرادی مدرن در قسمت گیرنده فوقانی(محل قرارگیری آلات متحرک) با جنس آلومینیوم 7075 t6 با رویه سخت بهره میبرد.قبضه این سلاح با توجه به قوس هایی که داراست تمام قسمت های خالی کف دست را پر میکند تا تیرانداز در ماشه کشی دچار مشکل نشود.

 

مشخصات

نسخه استاندارد:
 • وزن: 4.31 کیلوگرم
 • طول: 972-902 میلیمتر قنداق باز-جمع
 • طول لوله: 457 میلیمتر
 • کالیبر: 223. wylde
 • مهمات مصرفی: 45×5.56 ناتو / 223. رمینگتون
 • برد موثر: 650 متر
 • گنجایش: خشاب استاندارد 20 تیری
  نسخه elite:
 • وزن: 4.56 کیلوگرم
 • طول: 1010-927 میلیمتر قنداق باز-جمع
 • طول لوله: 457 میلیمتر
 • کالیبر: 223. wylde
 • مهمات مصرفی: 45×5.56 ناتو / 223. رمینگتون
 • برد موثر: 650 متر
 • گنجایش: خشاب استاندارد 20 تیری

با ما در اینستاگرام همراه باشید

نمایش بیشتر

محمدامینوف

راست گوی و راست تیر انداز

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا